İnsan Kaynakları


           
          
TIRSAN’dan yılın ilk büyük ADR teslimatı VOLKAN GROUP’a yapıldı.
 


TIRSAN 2011 yılının ilk en büyük adetli ADR’li Tanker teslimatını Volkan Grup’a gerçekleştirdi. Volkan Grup Tırsan’dan 25 adet Kassbohrer ADR’li tankeri teslim aldı.

20 adet ADR’li tankeri daha önceden alan Volkan Grup, 5 adet ile filosundaki ADR’li TIRSAN treyler sayısını 25 adete çıkardı. Volkan Grup‘a yaptıkları 25 adetlik ADR’li tanker teslimatıyla yılın ilk iki ayında lider olduklarını belirten TIRSAN Yönetim KuruluBaşkanı Çetin Nuhoğlu ADR’deki denetimsizliğe de veryansın etti. Haksız rekabetin firmaların önünü kestiğini söyleyen Nuhoğlu sektörün ihracat potansiyelinin de haksız rekabetten etkilendiğini dile getirdi. Volkan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Çeker araçları seçmelerindeki en büyük nedenin servis ağının güçlü olması olduğunu belirtti. Çeker; “Filomuzu yenilerken kendi alanında lider kuruluş olan Kassbohrer’i seçtik. Biz de insan sağlığına ve çevreye olan duyarlılığımızdan dolayı bu araçları tercih ettik” diye konuştu
 

 
           
          Haberler


THY OPET-VOLKAN GROUP

Thy Opet Havacılık Yakıtları A.Ş. ve Volkan GROUP arasında Jet A yakıtı taşımacılığı konusunda anlaşmaya varılmıştır. Anlaşma gereği 12 tane hava alanının Jet yakıt taşımacılığı firmamızca gerçekleştirilecektir.

Firmamız Jet yakıtı taşımacılığı için 3 milyon Dolarlık bir yatırım yapmıştır. Yapılan anlaşma sonrası yönetim kurulu başkanı Sayın Bilal ÇEKER yaptığı açıklamada; “Yaptığımız anlaşma yılların vermiş olduğu güven ve deneyim neticesinde gelmiştir.” dedi.
Taşınan yakıtın Jet A (Uçak yakıtı) olması sebebiyle, Herhangi bir hataya, gecikmeye tahammülü olmayan, Her an takip edilmesi gereken ciddi bir operasyondur.

Bu operasyon için yapmış olduğumuz yatırımlar neticesinde, 2011 model MAN marka araçlar filomuza dâhil edilmiş olup, aramıza katılan şoför arkadaşlarımıza 12 alanda eğitim verilerek sertifikaları alınmıştır. Deneyimli personellerimiz ile araçlarımız ikmal edilmekte olup, dolum yapıldıktan sonra varacağı noktaya kadar devamlı uydu üzerinden takip edilmektedir. THY OPET ve VOLKAN GROUP ailesine hayırlı olmasını dilerim.

 
 
           
          Tırsan 2011 yılının ilk en büyük adetli ADR’li Tanker teslimatını Volkan Grup’a gerçekleştirdi...
 


Volkan Grup Tırsan’dan 25 adet Kassbohrer ADR’li tankeri teslim aldı. 20 adet ADR’li tankeri daha önceden alan Volkan Grup, 5 adet ile filosundaki ADR’li Tırsan treyler sayısını 25 adete çıkardı. Tırsan’ın Samandıra merkezinde gerçekleştirilen teslimata Tırsan Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, Volkan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Çeker ve Tırsan Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Altun katıldı.

Volkan Grup‘a yaptıkları 25 adetlik ADR’li tanker teslimatıyla yılın ilk iki ayında lider olduklarını belirten Tırsan Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu ADR’deki denetimsizliğe de veryansın etti. Haksız rekabetin firmaların önünü kestiğini söyleyen Nuhoğlu bu tür bir rekabetçiliğin ihracat potansiyeli olan sektörü de etkilediğini belirtti.

Basınçlı kaplar konusuna da değinen Nuhoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Avrupa basınçlı kaplar yönetmeliğini 2004 yılında yayınladı. Ama basınçlı kap yönetmeliğiyle üretilmesi gereken araçların yüzlercesini ben gördüm. Bunların 2 barda test edilmesi lazım. 5 barda çalışması lazım. Ama hiçbir testi olmayan bu araçlar yolarımızda dolaşıyor. Aradan 7 sene geçmiş ve halen bu konuda bir kontrol yok, denetim yok, bunların sokaklarda dolaşmasıyla ilgili bir önlem alınmamış. Bence bu ciddi bir tehlikedir. Kassbohrer yıllardır silobaslarını basınçlı kaplar yönetmeliğine göre yapıyor. 2002 yılından beri biz ihracatta hep bu yönetmeliği göre çalışıyoruz. Türkiye içindeki satışlarımızda bu yönetmeliğe uygun araçlar olmasına rağmen buna uyulmuyor ve bu kendi ayağınıza kurşun sıkmakla aynı şey. Sanayi Bakanlığı’nın bu konudaki kontrollerinin yapmamasının ardında ne vardır diye baktığım zaman bu tehlikenin farkında değillerdir diye düşünüyorum.”

Yeni bir yatırımın müjdesini veren Çetin Nuhoğlu Adapazarı’nda günde 36 araç ilave kapasiteyle 8 bin 500 tane araç yapacakları yeni bir fabrikanın da temelini atacaklarını söyledi. Nuhoğlu; “Bugün günde 25 araç yapıyoruz. Yeni yapılacak yatırımlarla 36 araca çıkacağız. Toplamda 15 bin araç yapmış olacağız. Bu tamamen bir otomasyon olacak. Hem boya teknolojisiyle, hem de kaynaklı otomasyonla da robotlarla yapılmış bir yatırım olacak” dedi.

Volkan Grubun Gaziantep’teki başarından da bahseden Nuhoğlu; “Volkan Grup’un Gaziantep’teki başarıları örnek olacak nitelikte. Kassbohrer ürünlerini kullanıyor bizim için ayrıca bir gurur kaynağı. Kendilerine 25 araba teslim ettik. Bugün burada son 5 tanesinin teslimatını gerçekleştiriyoruz. Tankerde ilk defa bu kadar büyük bir teslimat yapıyoruz” diyerek 2011 yılının Tırsan için başarılı olacağının sinyalini de verdi.

2011 yılı itibariyle 46’ncı yılını kutlayan Volkan Grup filosunu yenilerken Kassbohrer tankerleri tercih etti. Volkan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Çeker araçları seçmelerindeki en büyük nedenin servis ağının güçlü olması olduğunu belirtti. Çeker; “Filomuzu yenilerken kendi alanında lider kuruluş olan Kassbohrer Tırsan’ı seçtik. Gelip incelediğimizde ekip arkadaşlarımızla beraber çok mükemmel dorseler yaptıklarını gördük. Bizde insan sağlığına ve çevreye olan duyarlılığımızdan dolayı bu araçları tercih ettik. Denememize gerek yoktu. Çünkü Tırsan’ın Gaziantep’teki bölge distribütörlüğü ve bölge bayiliği çok kolay ulaşacağımız bir servis ağını oluşturmuştur” dedi.

Bünyesinde 5 firmayı barındıran Volkan Grup Petrol Ticareti, İnşaat, Sağlık, Gıda ve Lojistik hizmeti veriyor. THY-OPET’in Doğu ve Güneydoğu bölgesinde bulunan 13 tane havaalanına yakıt tedariki yapan Volkan Grup ayrıca Türkiye Şeker Fabrikası’nın da lojistiğini de devam ettiriyor.

 
 
           
          Basından haberler...
 
                    Copright 2010 © Volkan Group Designed by Dolphin Creative