Araç Takip Sistemleri

HomeAraç Takip Sistemleri

Ekonomik Sürüş Takibi
Operatörün uygun kullanım alışkanlıklarını kazanmasının takibi (hız, duraklama, cep telefonu kullanımı, performans kontrolü) 


Rölanti Takibi
Araç kullanım ekonomisi açısından son derece önemli olan rölanti süresi denetim takibi 


Operatörün Performans Kontrolü
Güzergah ihlali, istenmeyen noktalarda duruşlar ve uzun molalar gibi verimlilik ve güvenlik kontrollerinin takibi.


Çalınma Sonrası
Olası çalınma durumlarında aracın yeri tespit edilerek, güvenlik kontrolü.

Zamanında Varış Tespiti
Aracın gerçek konumu ile varış noktasına ne kadar uzakta olduğu nun tespiti ve doğru planlama.

Bakım Takip Sistemleri
Araç bakım, kasko, muayene, sigorta işlemleri zamanında yapılması operasyonun kesintisiz yürütülmesi ve bakım maliyetlerinin düşürülmesi açısından çok önemli olup, özel bir yazılımla takibi sistemsel olarak, yapılmakta her aracın kat ettiği mesafe bilgisini otomatik olarak almakta ve aracın son bakım kilometre bilgisi ile mukayese ederek bir sonraki bakımın yapılacağı zamanı ilgili şirket personelimize gerek SMS gerekse e-posta yoluyla bildirmektedir. Yapılan bakım sisteme kayıt edildiğinde yazılım bir sonraki bakımı izlemeye başlamaktadır. Bu sistem sayesinde bakım takibini operatör veya bakım personelinin inisiyatifinden çıkarmakta, araç bakımlarının zamanında yapılıp, yapılmadığının yöneticiler tarafından kontrolünü sağlamaktadır.   

Buzzer Nedir ?

Buzzer verilen voltaja göre farklı ses sinyalleri sağlayan bir cihazdır. Maliyetleri az, üretimi basit ve çok hafif yapıda olmalarından dolayı kullanım alanı çok geniştir . Buzzer geniş alanlara sesi yayabilme amacı ile tasarlanmıştır . Araç kabini içerisine yerleştirilmiş bir cihazdır. Araçlarımızda kullandığımız uydu takip sisteminin bir aparatıdır. Masa başında oturan ve uydu takip sistemini kullanan kişiler araca ses sinyali göndererek operatöre acil durumlarda (telefon kapalı olması) ulaşabilmeyi amaçlamaktadır.

Buzzer nasıl çalışır?

Buzzer çeşitli inputlar (sinyaller) alır ve buna cevaben ses yayar.