Hakkımızda

HomeHakkımızda

Volkan Group´un temelleri 1966 yılında Değerli Büyüğümüz M. Seyit Çeker’in ticaret hayatına atılmasıyla başladı. 1967 yılında gıda,1979 yılında Plastik Ayakkabı sektörüne girildi. Bilal Çeker’inde 1984 yılında şirketler bünyesine katılmasıyla, Çeker Volkan Güneş Plastik Ayakkabı ve Sabun San. Tic. Ltd. Şti. adı ile kurulan şirket kısa sürede yurtiçi ve yurtdışı pazarında adından söz ettirmeye başladı.

1996 yılında petrol ürünleri ticareti ve yurtiçi lojistik sektörüne girildi. Daha sonra petrol ürünleri alım satım ve lojistik operasyonu için 1999 yılında VOLKAN PERTOLCÜLÜK A.Ş. kuruldu. Sektöründe aranan lider kuruluşlarından olmayı başardı. 2001 yılında kurulan Çek-Pet Petrol Ürün. İnş. Tic. Ltd. Şti. ise petrol ürünleri ve inşaat konusunda faaliyet göstermek için kuruldu. Tüm bu şirketlerin yanı sıra 2006 yılında kurmuş olduğumuz SBÇ İç ve Dış Ticaret Ltd. Şti. ile ithalat ve ihracat konusunda Volkan Group bünyesine dahil oldu.

Daha sonra 2014 yılında SBÇ Yazılım Bilişim Mobil Uygulama San. ve Tic. Ltd. Şti. ile bilişim sektörüne ve ardından 2015 yılında ise Elbis Madencilik Lojistik Petrol San. ve Ltd. Şti. ile madencilik sektörüne adım atmış olundu. Volkan Group Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Çeker, farklı sektörlerde de hizmet vermeyi her zaman hedeflemiştir. 2010 yılında ise gıda alanında Bilken Yumurta ile açılım ortaklığı yaparak, gıda sektörüne giriş yapmıştır.

Volkan Group bünyesindeki; VOLKAN PETROLCÜLÜK A.Ş. ve ÇEK-PET firmalarımız bağlı bulunduğu vergi dairelerinde, kurumlar vergisinde 12 yıldır vergi rekortmeni olmaya devam etmiş olup, önümüzdeki yıllarda da aynı başarıyı göstermek hedeflerimiz arasında olacaktır. Volkan Group faaliyette bulunduğu tüm alanlarda, kalite ve yeniliğe açık olmayı kendine ilke edinmiştir.